Maloobchod - Velkoobchod

Cramele Recaş

TRADICE

Od pradávna zde víno probouzelo a posléze ukojovalo žízeň těla i ducha.

První obecné informace o vinařství v regionu Banat pochází z doby během římské okupace Dacie, v 3. století n.l. Staré legendy ale říkají, že v těchto končinách se narodil a vyrůstal Bacchus, bůh vína Dáků (poté byl přijat Řeky jako Bacchus-Dionysus, a Římany jako Bacchus).

Nejstarší písemný doklad o vinici se datuje 11.11.1447, doklad, kterým Michail z Ciorny,  hejtman Severinu, odkoupil vinice Ioana a Cateriny Magyarových za 32 maďarských zlatých.

Počínaje rokem 1772 a až do roku 1786 se přistěhoval do regionu, dobrovolně nebo z důvodu chudoby, velký počet Švábů, obyvatelé Bavorska z oblasti Ulmu, kteří mluvili dialekt Schwaben.

Soužití Rumunů a Němců dokončilo všechny předpoklady legendy: úrodná půda, velkorysé slunce, pracovití a schopní lidé.

Přechodem od tradice a historie až po současnost, můžeme říci, že požehnání legendárního boha Bacchuse i nadále chrání osud vinic Recaş. Lidé se zde nespokojili žít ve vzpomínkách, ale přinesli do Recaşi všechno, co je nového ve víně a vinohradnictví.

Výsledek: vynikající víno pro znalce, víno ​​upřímné, stejně jako ten, kdo si ho vybere.

 

TECHNOLOGIE

Vinařství Recaş využívá nejnovější technologii k výrobě vína, která vyjadřuje kvalitu přírodních podmínek, jež vinice Recaş nabízejí.

Za posledních 10 let byly vinice znovu vysazeny a vinařská technologie byla kompletně modernizována, aby proces výroby mohl být plně kontrolován, pomocí nejnovějších metod.

Více než 600 ha bylo znovu vysazeno sazenicemi nejvýznamnějších odrůd z Francie a Itálie. Všechny zemědělské stroje používané ve vinicích byly zcela nahrazeny moderním a výkonným vybavením.

Sklep je plně vybaven velkokapacitními kontejnery z nerezové oceli s automatickým ovládáním teploty pro uskladnění a fermentaci vína. Původní vinařská zařízení byla kompletně modernizována, použitím nejlepším vybavením k dispozici v současné době, pro pečlivé drcení hroznů, odpeckování a lisování - všechno k udržení kvality hroznů. Celý proces stáčení, počínaje filtrací a lahvování, byl kompletně modernizován, takže je nejen moderní, ale i šetrný k životnímu prostředí.

V prosinci 2010 byla modernizována čistírna odpadních vod, která se tak stala nejmodernější v Evropě a jedinečná mezi vinicemi z Rumunska a střední Evropy. To zcela eliminuje dopady na životní prostředí v důsledku vinařských prací.

Vinařský tým, skládající se z Hartleye Smitherse (Austrálie) a Nory Iriate (Španělsko), oba veteráni, kteří mají na svém kontě nad 50 sklizni ve všech vinařských oblastech světa, dohlíží na celý proces výroby, od sběru hroznů až po lahvování, to vše s velkým důrazem na detail. Jejich cílem je vyvíjení veškerého úsilí na použití nejlepších a nejmodernějších výrobních způsobů na každou láhev vína, zlepšení a zachování přirozené kvality hroznů, a poskytování vysoce kvalitního produktu každý rok pro každé vyrobené víno.

0 produktů

Za 0 Kč

k pokladně

Doprava zdarma při nákupu nad 2.500,- Kč

Informace o eshopu

© Copyright KASSIMEX s.r.o. - prodej vína

Na stránkách kassimex.cz platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

www stránky ANTstudio.cz